‘Wat zijn de kosten die Pensioenfonds ING moet maken om over te gaan naar het nieuwe stelsel?’

Thema: Uitleg Geplaatst op: 27 december 2024

Sinds Evert van de Visch in 2016 met pensioen is gegaan, geniet hij met volle teugen van de extra vrije tijd die hij nu heeft. Hij bekleedt verschillende vrijwilligersfuncties. Zo doet hij de ledenadministratie voor de Vereniging Oud Ede. Dit is een vereniging met 700 leden die zich inzet voor de bescherming van de historische waarden van mijn woonplaats Ede. Daarnaast past hij samen met zijn vrouw op de kleinkinderen en zingt hij in een mannenkoor. “Mijn uitgebreide kennis op het gebied van fiscaliteit en erfrecht, die ik tijdens mijn private banking periode heb opgedaan, zet ik soms nog in voor particulieren. Nee, vervelen doe ik mij niet”.

De vraag van Evert

Wat zijn de kosten die Pensioenfonds ING moet maken om over te gaan naar het nieuwe stelsel? En worden er na het daadwerkelijk overgaan ook nog extra kosten gemaakt ten opzichte van de huidige situatie, omdat iedereen in het nieuwe stelsel een individuele pensioenpot krijgt?

Het antwoord van Pensioenfonds ING

Wat de precieze hoogte van de overgangskosten naar het nieuwe stelsel zal zijn, is lastig aan te geven. Zo zijn nog niet alle kosten duidelijk en zijn niet alle kosten direct te relateren aan de transitie. De exacte verdeling van kosten is afhankelijk van afspraken met de werkgevers en met onze administratieve uitvoerder AZL. Dat een eventuele overgang naar het nieuwe pensioenstelsel ook voor Pensioenfonds ING kosten met zich meebrengt, is onvermijdelijk. We bereiden ons namelijk niet alleen al enige tijd voor op een eventuele overgang, maar een nieuw pensioenstelsel betekent ook een volledig nieuwe manier van administreren van de pensioenen. Zo zal er voor elke deelnemer individueel onder meer een persoonlijke pensioenpot uitgerekend moeten worden. Daarnaast zullen er nieuwe systemen moeten worden ontwikkeld en gebouwd.

Toch zullen, in verhouding tot de omvang van het vermogen van Pensioenfonds ING en de huidige hoge dekkingsgraad, de kosten beperkt zijn. Voor u als deelnemer is van belang dat de extra kosten geen significante invloed zullen hebben op de hoogte van de pensioenen van deelnemers. Een overgang naar het nieuwe pensioenstelsel zal dus inderdaad extra kosten met zich meebrengen, maar dat zijn kosten waarin we graag investeren. Niet alleen maakt een overgang naar het nieuwe pensioenstelsel de pensioenen in Nederland toekomstbestendig, het maakt het ook mogelijk om – dankzij de minder hoge buffers die het Fonds aan hoeft te houden – hogere pensioenen uit te keren aan onze deelnemers. Dus ja, we maken kosten, maar daar staat desondanks een naar verwachting hoger pensioen tegenover.

Lees meer vergezichten en persoonlijke verhalen van onze deelnemers in ons jaarverslag 2023.

U chat met:

Chat offline

Tijdens werkdagen kunt u met ons chatten tussen 8.30 en 17:00

Chat

Welkom bij onze chat

1 medewerker online >

Uw waardering is verstuurd Het gesprek is beëindigd Uw bericht kon niet verstuurd worden, probeer de pagina opnieuw te laden.