
Pensioenfonds ING heeft een belegd vermogen van zo'n 26 miljard euro. Dit geld wordt belegd om rendement te maken zodat de pensioenen nu en in de toekomst betaald kunnen worden en waar mogelijk verhoogd. Dat is het belangrijkste doel.
Als groot belegger heeft Pensioenfonds ING ook een verantwoordelijkheid. Die verantwoordelijkheid zet het Fonds in door invloed uit te oefenen op het beleid van bedrijven waarin belegd wordt. Dit gebeurt onder andere door het stemmen op aandeelhoudersvergaderingen, maar ook door in gesprek te gaan met deze bedrijven. De thema's die aan de orde worden gesteld zijn de thema's die u belangrijk vindt. Iedere vijf jaar vraagt het Fonds dit door middel van een onderzoek uit.
Bij het laatste onderzoek gaf u aan dat de thema's mensenrechten, milieu en klimaat, arbeidsomstandigheden, anti-corruptie en gezondheid belangrijk vindt. Deze thema's zien we terug in de dialogen die op dit moment lopen bij bedrijven waarin we beleggen.
Onderwerp | Aantal lopende dialogen |
Klimaatadaptatie en water | 4 |
Arbeidsomstandigheden in de voedingsmiddelenketen | 6 |
Reductie CO2 uitstoot | 2 |
Klimaat en Transport | 6 |
Afbouw plastic in verpakking van consumentengoederen | 6 |
Mensenrechten en Governance | 6 |
Kleding en circulariteit | 8 |
Access to Healthcare | 8 |
Goede voeding | 7 |
Nature Action | 6 |